🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
1 / 5
International 8200 / 8300 Hood
INH-530
| SKU # | INH-530 |
| Make | International |
| Model | 8200 / 8300 possibly 2654 |
| Year | 1989-2001 |
| OEM Part # | 1654404C3, 1675914C92, 2010717C91, 3506070C91, 3507143C91, 3537667C91 |
| Aftermarket Part # | AMHNV001-C |
| New/Used | New |
| Ship-Weight | 325 lbs. |
| Dimensions | 54" Center Line Measurement |
| Notes | OEM # 3506070C91, 3507143C91, 3537667C91 can be used for International 2674 with modifications to the inner fender wells. |
INH-530
| SKU # | INH-530 |
| Make | International |
| Model | 8200 / 8300 possibly 2654 |
| Year | 1989-2001 |
| OEM Part # | 1654404C3, 1675914C92, 2010717C91, 3506070C91, 3507143C91, 3537667C91 |
| Aftermarket Part # | AMHNV001-C |
| New/Used | New |
| Ship-Weight | 325 lbs. |
| Dimensions | 54" Center Line Measurement |
| Notes | OEM # 3506070C91, 3507143C91, 3537667C91 can be used for International 2674 with modifications to the inner fender wells. |
$680.10
Original: $2,267.00
-70%International 8200 / 8300 Hood—
$2,267.00
$680.10Description
INH-530
| SKU # | INH-530 |
| Make | International |
| Model | 8200 / 8300 possibly 2654 |
| Year | 1989-2001 |
| OEM Part # | 1654404C3, 1675914C92, 2010717C91, 3506070C91, 3507143C91, 3537667C91 |
| Aftermarket Part # | AMHNV001-C |
| New/Used | New |
| Ship-Weight | 325 lbs. |
| Dimensions | 54" Center Line Measurement |
| Notes | OEM # 3506070C91, 3507143C91, 3537667C91 can be used for International 2674 with modifications to the inner fender wells. |
