Kenworth T-660 *Cosmetic Blemish OEM Hood #2122, L29-1248
KWH-U2122
| SKU | KWH-U2122 |
| Make | Kenworth |
| Model | T-660 |
| Year | 2008-2017 |
| OEM Part # | L29-1125, L29-1149, L29-1190, L29-1248 |
| Aftermarket # | AMHKW008 |
| Condition | Used OEM *Cosmetic Blemish (See Photos)* |
| Ship Weight | 450 lbs. |
| Dimensions | 60" Centerline 56 1/2" (to the grill edge) |
| Application | Set Back Axle |
| Notes | Scratches/Cracks (See Photos) |
KWH-U2122
| SKU | KWH-U2122 |
| Make | Kenworth |
| Model | T-660 |
| Year | 2008-2017 |
| OEM Part # | L29-1125, L29-1149, L29-1190, L29-1248 |
| Aftermarket # | AMHKW008 |
| Condition | Used OEM *Cosmetic Blemish (See Photos)* |
| Ship Weight | 450 lbs. |
| Dimensions | 60" Centerline 56 1/2" (to the grill edge) |
| Application | Set Back Axle |
| Notes | Scratches/Cracks (See Photos) |
Description
KWH-U2122
| SKU | KWH-U2122 |
| Make | Kenworth |
| Model | T-660 |
| Year | 2008-2017 |
| OEM Part # | L29-1125, L29-1149, L29-1190, L29-1248 |
| Aftermarket # | AMHKW008 |
| Condition | Used OEM *Cosmetic Blemish (See Photos)* |
| Ship Weight | 450 lbs. |
| Dimensions | 60" Centerline 56 1/2" (to the grill edge) |
| Application | Set Back Axle |
| Notes | Scratches/Cracks (See Photos) |
