Aftermarket Chrome Steel Bumper, Fits Kenworth W900B with Fog Light Cutouts
KWB-3025
| Make | Kenworth |
| Model | W900B, W900L |
| Year | 1982-Up |
| OEM Part # | 200597C |
| Aftermarket Part # | TX7512010-07TS |
| New/Used | Non-OEM |
| Ship-Weight | 130 lbs. |
| Dimensions | 94" x 16" |
| Notes | KENWORTH W900B, W900L 16" TAPER ROLLED END 7 GA STEEL CHROME, BOLT HOLES, LIGHT HOLES, STEP HOLE, TOW PIN HOLES |
KWB-3025
| Make | Kenworth |
| Model | W900B, W900L |
| Year | 1982-Up |
| OEM Part # | 200597C |
| Aftermarket Part # | TX7512010-07TS |
| New/Used | Non-OEM |
| Ship-Weight | 130 lbs. |
| Dimensions | 94" x 16" |
| Notes | KENWORTH W900B, W900L 16" TAPER ROLLED END 7 GA STEEL CHROME, BOLT HOLES, LIGHT HOLES, STEP HOLE, TOW PIN HOLES |
Description
KWB-3025
| Make | Kenworth |
| Model | W900B, W900L |
| Year | 1982-Up |
| OEM Part # | 200597C |
| Aftermarket Part # | TX7512010-07TS |
| New/Used | Non-OEM |
| Ship-Weight | 130 lbs. |
| Dimensions | 94" x 16" |
| Notes | KENWORTH W900B, W900L 16" TAPER ROLLED END 7 GA STEEL CHROME, BOLT HOLES, LIGHT HOLES, STEP HOLE, TOW PIN HOLES |
