Aftermarket Chrome Steel Bumper, Fits Kenworth W900L & W900B
KWB-3027
| Make | Kenworth |
| Model | W900L & W900B |
| Year | W900B/L 1982-2010 |
| OEM Part # | 200597 |
| Aftermarket Part # | RK01010001-HD, TX7510210-06NS, TX7510210-06NS |
| New/Used | Non-OEM |
| Ship Weight | 100 lbs |
| Dimensions | 18 Inch |
| Notes | Steel Chrome, 18 inches tall, tapered ends with tow, step. Made in USA. |
KWB-3027
| Make | Kenworth |
| Model | W900L & W900B |
| Year | W900B/L 1982-2010 |
| OEM Part # | 200597 |
| Aftermarket Part # | RK01010001-HD, TX7510210-06NS, TX7510210-06NS |
| New/Used | Non-OEM |
| Ship Weight | 100 lbs |
| Dimensions | 18 Inch |
| Notes | Steel Chrome, 18 inches tall, tapered ends with tow, step. Made in USA. |
Description
KWB-3027
| Make | Kenworth |
| Model | W900L & W900B |
| Year | W900B/L 1982-2010 |
| OEM Part # | 200597 |
| Aftermarket Part # | RK01010001-HD, TX7510210-06NS, TX7510210-06NS |
| New/Used | Non-OEM |
| Ship Weight | 100 lbs |
| Dimensions | 18 Inch |
| Notes | Steel Chrome, 18 inches tall, tapered ends with tow, step. Made in USA. |
