Aftermarket Chrome Steel Bumper, Fits Kenworth W900L & W900B With Fog Light Cutouts
KWB-3027WL
| Make | Kenworth |
| Model | W900L & W900B |
| Year | W900B/L 1982-2010 |
| OEM Part # | 200597C |
| Aftermarket Part # | RK01010002-HD, Similar to TX0512210-05TS (16"), TX0512210-11TS (18" Boxed end) |
| New/Used | Non-OEM |
| Ship Weight | 100 lbs |
| Dimensions | 18 Inch |
| Notes | Steel Chrome |
KWB-3027WL
| Make | Kenworth |
| Model | W900L & W900B |
| Year | W900B/L 1982-2010 |
| OEM Part # | 200597C |
| Aftermarket Part # | RK01010002-HD, Similar to TX0512210-05TS (16"), TX0512210-11TS (18" Boxed end) |
| New/Used | Non-OEM |
| Ship Weight | 100 lbs |
| Dimensions | 18 Inch |
| Notes | Steel Chrome |
Description
KWB-3027WL
| Make | Kenworth |
| Model | W900L & W900B |
| Year | W900B/L 1982-2010 |
| OEM Part # | 200597C |
| Aftermarket Part # | RK01010002-HD, Similar to TX0512210-05TS (16"), TX0512210-11TS (18" Boxed end) |
| New/Used | Non-OEM |
| Ship Weight | 100 lbs |
| Dimensions | 18 Inch |
| Notes | Steel Chrome |
