Value HD-Mack Granite GU Chrome Grill Surround
MKG-825C-V
Enhance your truck's appearance with this chrome grille surround. The front of work trucks endures a lot of wear and tear. Whether due to time or collision damage, Big Truck Hoods offers an excellent selection of Mack GU front-end parts. We have what it takes to get your truck back on the road and looking good.
- Installs with double-sided automotive tape.
- Triple Plated Chrome.
- Economical compared to OEM.
- Fast shipping.
| Make | Mack |
| Model | Granite GU, GU713, GU813, CT713 |
| Year | 2008-UP |
| OEM Part # | 25195107, 6MF5101M, 25101506 |
| Aftermarket Part # | |
| Condition | New, Non-OEM |
| Ship Weight | Has to ship on a pallet due to size and being fragile. |
| Dimensions | 63" x 36" x 18" |
| Notes | Plastic abs chrome grill surround. Mounts with 3m tape (not included) |
MKG-825C-V
Enhance your truck's appearance with this chrome grille surround. The front of work trucks endures a lot of wear and tear. Whether due to time or collision damage, Big Truck Hoods offers an excellent selection of Mack GU front-end parts. We have what it takes to get your truck back on the road and looking good.
- Installs with double-sided automotive tape.
- Triple Plated Chrome.
- Economical compared to OEM.
- Fast shipping.
| Make | Mack |
| Model | Granite GU, GU713, GU813, CT713 |
| Year | 2008-UP |
| OEM Part # | 25195107, 6MF5101M, 25101506 |
| Aftermarket Part # | |
| Condition | New, Non-OEM |
| Ship Weight | Has to ship on a pallet due to size and being fragile. |
| Dimensions | 63" x 36" x 18" |
| Notes | Plastic abs chrome grill surround. Mounts with 3m tape (not included) |
Description
MKG-825C-V
Enhance your truck's appearance with this chrome grille surround. The front of work trucks endures a lot of wear and tear. Whether due to time or collision damage, Big Truck Hoods offers an excellent selection of Mack GU front-end parts. We have what it takes to get your truck back on the road and looking good.
- Installs with double-sided automotive tape.
- Triple Plated Chrome.
- Economical compared to OEM.
- Fast shipping.
| Make | Mack |
| Model | Granite GU, GU713, GU813, CT713 |
| Year | 2008-UP |
| OEM Part # | 25195107, 6MF5101M, 25101506 |
| Aftermarket Part # | |
| Condition | New, Non-OEM |
| Ship Weight | Has to ship on a pallet due to size and being fragile. |
| Dimensions | 63" x 36" x 18" |
| Notes | Plastic abs chrome grill surround. Mounts with 3m tape (not included) |
