Freightliner FLD 112 Hood
FLH-112
| SKU | FLH-112 |
| Make | Freightliner |
| Model | FLD-112 |
| Year | 1989-Up |
| OEM Part # | A17-12189, A17-12273, A17-12273-002, A17-12273-004 |
| Aftermarket Part # | |
| New/Used | New, Aftermarket |
| Ship Weight | 356 lbs. 98"x60"x52" crate dimensions. |
| Dimensions | 52 Inch Center Line Measurement |
| Notes | Freightliner FLD-112 New Hood.  A17-12273-005 requires update to headlights. |
FLH-112
| SKU | FLH-112 |
| Make | Freightliner |
| Model | FLD-112 |
| Year | 1989-Up |
| OEM Part # | A17-12189, A17-12273, A17-12273-002, A17-12273-004 |
| Aftermarket Part # | |
| New/Used | New, Aftermarket |
| Ship Weight | 356 lbs. 98"x60"x52" crate dimensions. |
| Dimensions | 52 Inch Center Line Measurement |
| Notes | Freightliner FLD-112 New Hood.  A17-12273-005 requires update to headlights. |
Description
FLH-112
| SKU | FLH-112 |
| Make | Freightliner |
| Model | FLD-112 |
| Year | 1989-Up |
| OEM Part # | A17-12189, A17-12273, A17-12273-002, A17-12273-004 |
| Aftermarket Part # | |
| New/Used | New, Aftermarket |
| Ship Weight | 356 lbs. 98"x60"x52" crate dimensions. |
| Dimensions | 52 Inch Center Line Measurement |
| Notes | Freightliner FLD-112 New Hood.  A17-12273-005 requires update to headlights. |
