16" Steel Chrome Bumper Axle Forward Without Fog Light Hole Cutouts - Peterbilt 379 / 357 / 378
PBB-3034
- 7-gauge chrome steel.
- USA made.
- Tapered with rolled ends.
| Make | Peterbilt |
| Model | 379 / 357 / 378 |
| Year | 1987-2007 |
| OEM Part # | N/A |
| Aftermarket # | HC-0010-02 (7 ga.) HC-0010-02 (10 ga.) |
| Condition | New Non-OEM |
| Ship Weight | 150 |
| Dimensions | 93"x 16" |
| Notes | New Non-OEM Steel Chrome Bumper. Axle Forward. Without Fog Light Hole Cutouts. |
PBB-3034
- 7-gauge chrome steel.
- USA made.
- Tapered with rolled ends.
| Make | Peterbilt |
| Model | 379 / 357 / 378 |
| Year | 1987-2007 |
| OEM Part # | N/A |
| Aftermarket # | HC-0010-02 (7 ga.) HC-0010-02 (10 ga.) |
| Condition | New Non-OEM |
| Ship Weight | 150 |
| Dimensions | 93"x 16" |
| Notes | New Non-OEM Steel Chrome Bumper. Axle Forward. Without Fog Light Hole Cutouts. |
Original: $712.00
-70%$712.00
$213.60Description
PBB-3034
- 7-gauge chrome steel.
- USA made.
- Tapered with rolled ends.
| Make | Peterbilt |
| Model | 379 / 357 / 378 |
| Year | 1987-2007 |
| OEM Part # | N/A |
| Aftermarket # | HC-0010-02 (7 ga.) HC-0010-02 (10 ga.) |
| Condition | New Non-OEM |
| Ship Weight | 150 |
| Dimensions | 93"x 16" |
| Notes | New Non-OEM Steel Chrome Bumper. Axle Forward. Without Fog Light Hole Cutouts. |
