18" Steel Chrome Ultra Max Bumper With Oval light Hole Cutouts for Peterbilt 379 / 357
PBB-3032OV
- 7-gauge chrome steel.
- USA made.
- Tow pin
- 9 Oval light openings.
| Make | Peterbilt |
| Model | 379 / 357 |
| Year | N/A |
| OEM Part # | N/A |
| Aftermarket # | HC-0010-06-009 |
| Condition | New Non-OEM |
| Ship Weight | N/A |
| Dimensions | 18 Inches Tall |
| Notes | New Non-OEM Steel Chrome 18" Ultramax Bumper. With Oval Light Hole Cutouts. |
PBB-3032OV
- 7-gauge chrome steel.
- USA made.
- Tow pin
- 9 Oval light openings.
| Make | Peterbilt |
| Model | 379 / 357 |
| Year | N/A |
| OEM Part # | N/A |
| Aftermarket # | HC-0010-06-009 |
| Condition | New Non-OEM |
| Ship Weight | N/A |
| Dimensions | 18 Inches Tall |
| Notes | New Non-OEM Steel Chrome 18" Ultramax Bumper. With Oval Light Hole Cutouts. |
Description
PBB-3032OV
- 7-gauge chrome steel.
- USA made.
- Tow pin
- 9 Oval light openings.
| Make | Peterbilt |
| Model | 379 / 357 |
| Year | N/A |
| OEM Part # | N/A |
| Aftermarket # | HC-0010-06-009 |
| Condition | New Non-OEM |
| Ship Weight | N/A |
| Dimensions | 18 Inches Tall |
| Notes | New Non-OEM Steel Chrome 18" Ultramax Bumper. With Oval Light Hole Cutouts. |
