Volvo VNL Gen 3 Grill, 84724157
Nothing makes your Volvo VNL look better for the money than a new grille by Durabuilt. Our replacement Volvo grille is made from high-quality ABS plastic and triple-plated chrome and includes a bug screen to keep unwanted critters out of your radiator.
| Make | Volvo |
| Model | VNL Gen 3 |
| Year | 2018-UP |
| OEM Part # | 84724157, 84724159 |
| Aftermarket Part # | |
| Condition | New |
| Ship Weight | 20 |
| Dimensions | 48"x31"x4" ship dimensions |
| Notes | VNL Gen 3 Grille with bug screen. New, Non_OEM |
Nothing makes your Volvo VNL look better for the money than a new grille by Durabuilt. Our replacement Volvo grille is made from high-quality ABS plastic and triple-plated chrome and includes a bug screen to keep unwanted critters out of your radiator.
| Make | Volvo |
| Model | VNL Gen 3 |
| Year | 2018-UP |
| OEM Part # | 84724157, 84724159 |
| Aftermarket Part # | |
| Condition | New |
| Ship Weight | 20 |
| Dimensions | 48"x31"x4" ship dimensions |
| Notes | VNL Gen 3 Grille with bug screen. New, Non_OEM |
Description
Nothing makes your Volvo VNL look better for the money than a new grille by Durabuilt. Our replacement Volvo grille is made from high-quality ABS plastic and triple-plated chrome and includes a bug screen to keep unwanted critters out of your radiator.
| Make | Volvo |
| Model | VNL Gen 3 |
| Year | 2018-UP |
| OEM Part # | 84724157, 84724159 |
| Aftermarket Part # | |
| Condition | New |
| Ship Weight | 20 |
| Dimensions | 48"x31"x4" ship dimensions |
| Notes | VNL Gen 3 Grille with bug screen. New, Non_OEM |
