Western Star 57X Hood, Mirror RH/LH, OEM Take-Off, U2322
This Western Star 57X OEM Take-Off hood is an affordable solution. Constructed from composite materials, slight cosmetic blemishes may be present, yet the fitting remains up to OEM standards. Obtain a superior Western Star product at a remarkable cost.e.
- Customer service that takes care of you
- This is an OEM cosmetic blemish semi-truck part
- Dimensions: 49 Inch Centerline Measurement
- Shipping weight is 375 lbs
- Fast, convenient shipping
- Fully crated when shipping LTL.
| SKU # | WSH-U2322 |
| Make | Western Star |
| Model | 57X |
| Year | 2021-Current |
| Application: | Over the road |
| New/Used | New OEM *Cosmetic Blemish (See Photos) |
| OEM Part # | A17-20659-000 ***We must verify your part number before shipping. Call 877-839-0159 to expedite the process and have part# or Vin#. Our team can explain the various part number differences. |
| Aftermarket Part # | |
| Ship-Weight | 375 |
| Dimensions | 49" centerline measurement. See pics below for measuring points. |
| Notes | Minor Scuffs/Scratches from Normal Handling/Storage |
This Western Star 57X OEM Take-Off hood is an affordable solution. Constructed from composite materials, slight cosmetic blemishes may be present, yet the fitting remains up to OEM standards. Obtain a superior Western Star product at a remarkable cost.e.
- Customer service that takes care of you
- This is an OEM cosmetic blemish semi-truck part
- Dimensions: 49 Inch Centerline Measurement
- Shipping weight is 375 lbs
- Fast, convenient shipping
- Fully crated when shipping LTL.
| SKU # | WSH-U2322 |
| Make | Western Star |
| Model | 57X |
| Year | 2021-Current |
| Application: | Over the road |
| New/Used | New OEM *Cosmetic Blemish (See Photos) |
| OEM Part # | A17-20659-000 ***We must verify your part number before shipping. Call 877-839-0159 to expedite the process and have part# or Vin#. Our team can explain the various part number differences. |
| Aftermarket Part # | |
| Ship-Weight | 375 |
| Dimensions | 49" centerline measurement. See pics below for measuring points. |
| Notes | Minor Scuffs/Scratches from Normal Handling/Storage |
Original: $1,995.00
-70%$1,995.00
$598.50Description
This Western Star 57X OEM Take-Off hood is an affordable solution. Constructed from composite materials, slight cosmetic blemishes may be present, yet the fitting remains up to OEM standards. Obtain a superior Western Star product at a remarkable cost.e.
- Customer service that takes care of you
- This is an OEM cosmetic blemish semi-truck part
- Dimensions: 49 Inch Centerline Measurement
- Shipping weight is 375 lbs
- Fast, convenient shipping
- Fully crated when shipping LTL.
| SKU # | WSH-U2322 |
| Make | Western Star |
| Model | 57X |
| Year | 2021-Current |
| Application: | Over the road |
| New/Used | New OEM *Cosmetic Blemish (See Photos) |
| OEM Part # | A17-20659-000 ***We must verify your part number before shipping. Call 877-839-0159 to expedite the process and have part# or Vin#. Our team can explain the various part number differences. |
| Aftermarket Part # | |
| Ship-Weight | 375 |
| Dimensions | 49" centerline measurement. See pics below for measuring points. |
| Notes | Minor Scuffs/Scratches from Normal Handling/Storage |
