International Engine Coolant Reservoir for Prostar, 9400I,9200I 03-18
- Direct replacement - this engine coolant reservoir matches the fit and function of the original part
- Ideal solution - engineered for a seamless installation
- Durable construction - manufactured from quality materials to withstand underhood heat and vibration
- Trustworthy design - backed by 100 years of automotive aftermarket experience
- Ensure fit - to make sure this part fits your exact vehicle, input your make, model and trim level into the garage tool.
| Make | InternationalĀ |
| Model | Prostar , 9400I, 9200IĀ Ā |
| Year | 2003-2018 |
| OEM Part # | 2591620C91, 3599401F91, 3599401F95 |
| Aftermarket # | N/A |
| Condition | New Aftermarket |
| Ship Weight | 10 lbs |
| Dimensions | 18" x 15" x 15" |
| Notes | Aftermarket replacement coolant reservoir. |
- Direct replacement - this engine coolant reservoir matches the fit and function of the original part
- Ideal solution - engineered for a seamless installation
- Durable construction - manufactured from quality materials to withstand underhood heat and vibration
- Trustworthy design - backed by 100 years of automotive aftermarket experience
- Ensure fit - to make sure this part fits your exact vehicle, input your make, model and trim level into the garage tool.
| Make | InternationalĀ |
| Model | Prostar , 9400I, 9200IĀ Ā |
| Year | 2003-2018 |
| OEM Part # | 2591620C91, 3599401F91, 3599401F95 |
| Aftermarket # | N/A |
| Condition | New Aftermarket |
| Ship Weight | 10 lbs |
| Dimensions | 18" x 15" x 15" |
| Notes | Aftermarket replacement coolant reservoir. |
Description
- Direct replacement - this engine coolant reservoir matches the fit and function of the original part
- Ideal solution - engineered for a seamless installation
- Durable construction - manufactured from quality materials to withstand underhood heat and vibration
- Trustworthy design - backed by 100 years of automotive aftermarket experience
- Ensure fit - to make sure this part fits your exact vehicle, input your make, model and trim level into the garage tool.
| Make | InternationalĀ |
| Model | Prostar , 9400I, 9200IĀ Ā |
| Year | 2003-2018 |
| OEM Part # | 2591620C91, 3599401F91, 3599401F95 |
| Aftermarket # | N/A |
| Condition | New Aftermarket |
| Ship Weight | 10 lbs |
| Dimensions | 18" x 15" x 15" |
| Notes | Aftermarket replacement coolant reservoir. |
