Durabuilt Fiberglass Replacement Hood For Kenworth T-600 II, K146-1165
KWH-630
| SKU | KWH-630 |
| Make | Kenworth |
| Model | T-600 II |
| Year | 1990-1995 |
| Application | - |
| New/Used | New |
| Part Number | OEM Part #: K146-1241, K146-1242, K146-1146, K146-1098, K146-1129, K146-1164, K146-1165 |
| Aftermarket Part Number | AMHKW003 |
| Ship Weight | 315 lbs. |
| Dimensions | 59" Center Line Measurement |
| Notes | Split Grill. Curved Windshield. *Typically a month before hood ships. Special order hood. |
KWH-630
| SKU | KWH-630 |
| Make | Kenworth |
| Model | T-600 II |
| Year | 1990-1995 |
| Application | - |
| New/Used | New |
| Part Number | OEM Part #: K146-1241, K146-1242, K146-1146, K146-1098, K146-1129, K146-1164, K146-1165 |
| Aftermarket Part Number | AMHKW003 |
| Ship Weight | 315 lbs. |
| Dimensions | 59" Center Line Measurement |
| Notes | Split Grill. Curved Windshield. *Typically a month before hood ships. Special order hood. |
Description
KWH-630
| SKU | KWH-630 |
| Make | Kenworth |
| Model | T-600 II |
| Year | 1990-1995 |
| Application | - |
| New/Used | New |
| Part Number | OEM Part #: K146-1241, K146-1242, K146-1146, K146-1098, K146-1129, K146-1164, K146-1165 |
| Aftermarket Part Number | AMHKW003 |
| Ship Weight | 315 lbs. |
| Dimensions | 59" Center Line Measurement |
| Notes | Split Grill. Curved Windshield. *Typically a month before hood ships. Special order hood. |
