Durabuilt Stainless Grille Surround, Fits Kenworth W900L K213-20*
KWG-945L
| SKU # | KWG-945L |
| Make | Kenworth |
| Model | W900LÂ |
| Year | 1994-UP |
| OEM Part # | Top - #K213-203, Sides - #K213-204, Bottom - #K213-3205 |
| Aftermarket Part # | Kit #GRKW900L, Top - #RKGP007, Sides - Left #RKGP008, Right #RKGP009, Bottom - #RKGP005 |
| New/Used | Non-OEM |
| Ship-Weight | 18 lbs. |
| Dimensions | 43.75" x 37.25" |
| Notes | Stainless Grill Surround 7 pc Set. Does Not Include Mounting Hardware. **Chrome Grill Surrounds available |
KWG-945L
| SKU # | KWG-945L |
| Make | Kenworth |
| Model | W900LÂ |
| Year | 1994-UP |
| OEM Part # | Top - #K213-203, Sides - #K213-204, Bottom - #K213-3205 |
| Aftermarket Part # | Kit #GRKW900L, Top - #RKGP007, Sides - Left #RKGP008, Right #RKGP009, Bottom - #RKGP005 |
| New/Used | Non-OEM |
| Ship-Weight | 18 lbs. |
| Dimensions | 43.75" x 37.25" |
| Notes | Stainless Grill Surround 7 pc Set. Does Not Include Mounting Hardware. **Chrome Grill Surrounds available |
Description
KWG-945L
| SKU # | KWG-945L |
| Make | Kenworth |
| Model | W900LÂ |
| Year | 1994-UP |
| OEM Part # | Top - #K213-203, Sides - #K213-204, Bottom - #K213-3205 |
| Aftermarket Part # | Kit #GRKW900L, Top - #RKGP007, Sides - Left #RKGP008, Right #RKGP009, Bottom - #RKGP005 |
| New/Used | Non-OEM |
| Ship-Weight | 18 lbs. |
| Dimensions | 43.75" x 37.25" |
| Notes | Stainless Grill Surround 7 pc Set. Does Not Include Mounting Hardware. **Chrome Grill Surrounds available |
