Volvo VN VNL VNM Gen 1 LH Turn Signal Corner Light
This turn signal corner light is specially designed for Volvo VN VNL VNM Gen 1 models. It is made for use on the driver's side and provides a reliable and clear turn signal for increased safety on the road. Durable and high-quality, this light is a must-have for any expert in the trucking industry.
VOL-211L
| Make | Volvo |
| Model | VNL Gen 1 |
| Year | 1998-2003 |
| OEM Part # | 8080852, 8140049 |
| Aftermarket Part # | Not specified |
| Condition | New |
| Ship Weight | 12 lbs |
| Dimensions | Not specified |
| Notes | Volvo VN, VNL, VNM Gen 1 Left-hand side new Non-OEM turn signal corner light. 1998-2003 |
This turn signal corner light is specially designed for Volvo VN VNL VNM Gen 1 models. It is made for use on the driver's side and provides a reliable and clear turn signal for increased safety on the road. Durable and high-quality, this light is a must-have for any expert in the trucking industry.
VOL-211L
| Make | Volvo |
| Model | VNL Gen 1 |
| Year | 1998-2003 |
| OEM Part # | 8080852, 8140049 |
| Aftermarket Part # | Not specified |
| Condition | New |
| Ship Weight | 12 lbs |
| Dimensions | Not specified |
| Notes | Volvo VN, VNL, VNM Gen 1 Left-hand side new Non-OEM turn signal corner light. 1998-2003 |
Original: $35.00
-70%$35.00
$10.50Description
This turn signal corner light is specially designed for Volvo VN VNL VNM Gen 1 models. It is made for use on the driver's side and provides a reliable and clear turn signal for increased safety on the road. Durable and high-quality, this light is a must-have for any expert in the trucking industry.
VOL-211L
| Make | Volvo |
| Model | VNL Gen 1 |
| Year | 1998-2003 |
| OEM Part # | 8080852, 8140049 |
| Aftermarket Part # | Not specified |
| Condition | New |
| Ship Weight | 12 lbs |
| Dimensions | Not specified |
| Notes | Volvo VN, VNL, VNM Gen 1 Left-hand side new Non-OEM turn signal corner light. 1998-2003 |
