Volvo VNL, VNM Gen 1 RH Headlight
VOL-210R
| Make | Volvo |
| Model | VNL, VNM Gen 1 |
| Year | 1998-2003 |
| OEM Part # | 0093660, 1623715, 8080015, 8082041, 888-5507, 8885507 |
| Aftermarket Part # | Not specified |
| Condition | New |
| Ship Weight | 12 lbs |
| Dimensions | Ship Size 26" x 12" x 12" (10 lbs) |
| Notes | Volvo VNL Gen 1 Right-hand side new Non-OEM headlight assembly. 1998-2003 Bluebird Vision (2014-07), Volvo VN (2004-01), Volvo VNM (2001), Volvo VNL (2004-01) |
VOL-210R
| Make | Volvo |
| Model | VNL, VNM Gen 1 |
| Year | 1998-2003 |
| OEM Part # | 0093660, 1623715, 8080015, 8082041, 888-5507, 8885507 |
| Aftermarket Part # | Not specified |
| Condition | New |
| Ship Weight | 12 lbs |
| Dimensions | Ship Size 26" x 12" x 12" (10 lbs) |
| Notes | Volvo VNL Gen 1 Right-hand side new Non-OEM headlight assembly. 1998-2003 Bluebird Vision (2014-07), Volvo VN (2004-01), Volvo VNM (2001), Volvo VNL (2004-01) |
Description
VOL-210R
| Make | Volvo |
| Model | VNL, VNM Gen 1 |
| Year | 1998-2003 |
| OEM Part # | 0093660, 1623715, 8080015, 8082041, 888-5507, 8885507 |
| Aftermarket Part # | Not specified |
| Condition | New |
| Ship Weight | 12 lbs |
| Dimensions | Ship Size 26" x 12" x 12" (10 lbs) |
| Notes | Volvo VNL Gen 1 Right-hand side new Non-OEM headlight assembly. 1998-2003 Bluebird Vision (2014-07), Volvo VN (2004-01), Volvo VNM (2001), Volvo VNL (2004-01) |
