Headlight Housing Bucket LH Fits Peterbilt 389 / 388, Silver Painted
PBL-870HLP
This painted headlight housing bucket for the Peterbilt 389 is designed to fit your truck perfectly. Made from high-quality materials, it offers long-lasting durability and ensures optimal functionality. The painted exterior requires no polishing and will seamlessly blend with the style of your truck.
- Aftermarket truck part.
- Fits models years 2007-2015.
- Friendly customer service.
- Painted Silver.
| SKU # | PBL-870HLP |
| Make | Peterbilt |
| Model | 388 / 389 |
| Year | 2007-2015 |
| OEM Part # | Â P54-6112-110 & P54-6166-110 |
| Aftermarket Part # | |
| New/Used | Non-OEM |
| Ship-Weight | Â 15 |
| Dimensions | Â Box dimensions 29" x 14" x 11 |
| Notes | Headlight Bucket Assembly Only, Painted Silver. |
PBL-870HLP
This painted headlight housing bucket for the Peterbilt 389 is designed to fit your truck perfectly. Made from high-quality materials, it offers long-lasting durability and ensures optimal functionality. The painted exterior requires no polishing and will seamlessly blend with the style of your truck.
- Aftermarket truck part.
- Fits models years 2007-2015.
- Friendly customer service.
- Painted Silver.
| SKU # | PBL-870HLP |
| Make | Peterbilt |
| Model | 388 / 389 |
| Year | 2007-2015 |
| OEM Part # | Â P54-6112-110 & P54-6166-110 |
| Aftermarket Part # | |
| New/Used | Non-OEM |
| Ship-Weight | Â 15 |
| Dimensions | Â Box dimensions 29" x 14" x 11 |
| Notes | Headlight Bucket Assembly Only, Painted Silver. |
Original: $545.90
-70%$545.90
$163.77Description
PBL-870HLP
This painted headlight housing bucket for the Peterbilt 389 is designed to fit your truck perfectly. Made from high-quality materials, it offers long-lasting durability and ensures optimal functionality. The painted exterior requires no polishing and will seamlessly blend with the style of your truck.
- Aftermarket truck part.
- Fits models years 2007-2015.
- Friendly customer service.
- Painted Silver.
| SKU # | PBL-870HLP |
| Make | Peterbilt |
| Model | 388 / 389 |
| Year | 2007-2015 |
| OEM Part # | Â P54-6112-110 & P54-6166-110 |
| Aftermarket Part # | |
| New/Used | Non-OEM |
| Ship-Weight | Â 15 |
| Dimensions | Â Box dimensions 29" x 14" x 11 |
| Notes | Headlight Bucket Assembly Only, Painted Silver. |
