Headlight Housing Bucket RH Fits Peterbilt 389 / 388 Cosmetic Blemish
This Peterbilt 389 Headlight Housing Bucket RH is designed for your Peterbilt 389 truck. This is a cosmetically blemished part due to having rough casting finishing. It would be a candidate for a color-matched headlight housing or to get your truck on the road in a pinch.
- Aftermarket truck part.
- Fits models years 2007-2015.
- Friendly customer service.
- Cosmetic Blemish.
PBL-U870HR
| Make | Peterbilt |
| Model | 388 / 389 |
| Year | 2007-2015 |
| OEM Part # | P54-6112-110R & P54-6166-110R |
| New/Used | Non-OEM, Cosblem, Rough Casting |
| Ship Weight | 20 lbs. |
| Dimensions | Box dimensions 21" x 10" x 11" |
| Notes | Headlight Bucket Assembly Only! |
This Peterbilt 389 Headlight Housing Bucket RH is designed for your Peterbilt 389 truck. This is a cosmetically blemished part due to having rough casting finishing. It would be a candidate for a color-matched headlight housing or to get your truck on the road in a pinch.
- Aftermarket truck part.
- Fits models years 2007-2015.
- Friendly customer service.
- Cosmetic Blemish.
PBL-U870HR
| Make | Peterbilt |
| Model | 388 / 389 |
| Year | 2007-2015 |
| OEM Part # | P54-6112-110R & P54-6166-110R |
| New/Used | Non-OEM, Cosblem, Rough Casting |
| Ship Weight | 20 lbs. |
| Dimensions | Box dimensions 21" x 10" x 11" |
| Notes | Headlight Bucket Assembly Only! |
Description
This Peterbilt 389 Headlight Housing Bucket RH is designed for your Peterbilt 389 truck. This is a cosmetically blemished part due to having rough casting finishing. It would be a candidate for a color-matched headlight housing or to get your truck on the road in a pinch.
- Aftermarket truck part.
- Fits models years 2007-2015.
- Friendly customer service.
- Cosmetic Blemish.
PBL-U870HR
| Make | Peterbilt |
| Model | 388 / 389 |
| Year | 2007-2015 |
| OEM Part # | P54-6112-110R & P54-6166-110R |
| New/Used | Non-OEM, Cosblem, Rough Casting |
| Ship Weight | 20 lbs. |
| Dimensions | Box dimensions 21" x 10" x 11" |
| Notes | Headlight Bucket Assembly Only! |
