Headlight Housing Bucket RH Fits Peterbilt 389 / 388, Silver Painted
PBL-870HRP
This painted headlight housing bucket for the Peterbilt 389 is engineered to fit your truck flawlessly. Crafted from top-quality materials, it guarantees exceptional durability and optimal performance. The painted exterior eliminates the need for polishing and perfectly complements your truck’s style. Upgrade to this product and enhance your vehicle’s appearance and functionality.
- Aftermarket truck part.
- Fits models years 2007-2015.
- Friendly customer service.
- Painted Silver.
| SKU # | PBL-870HRP |
| Make | Peterbilt |
| Model | 388 / 389 |
| Year | 2007-2015 |
| OEM Part # | Â P54-6112-110R & P54-6166-110R |
| Aftermarket Part # | |
| New/Used | Non-OEM |
| Ship-Weight | Â 15 |
| Dimensions | Â Box dimensions 29" x 14" x 11 |
| Notes | Headlight Bucket Assembly Only, Painted Silver. |
PBL-870HRP
This painted headlight housing bucket for the Peterbilt 389 is engineered to fit your truck flawlessly. Crafted from top-quality materials, it guarantees exceptional durability and optimal performance. The painted exterior eliminates the need for polishing and perfectly complements your truck’s style. Upgrade to this product and enhance your vehicle’s appearance and functionality.
- Aftermarket truck part.
- Fits models years 2007-2015.
- Friendly customer service.
- Painted Silver.
| SKU # | PBL-870HRP |
| Make | Peterbilt |
| Model | 388 / 389 |
| Year | 2007-2015 |
| OEM Part # | Â P54-6112-110R & P54-6166-110R |
| Aftermarket Part # | |
| New/Used | Non-OEM |
| Ship-Weight | Â 15 |
| Dimensions | Â Box dimensions 29" x 14" x 11 |
| Notes | Headlight Bucket Assembly Only, Painted Silver. |
Original: $545.90
-70%$545.90
$163.77Description
PBL-870HRP
This painted headlight housing bucket for the Peterbilt 389 is engineered to fit your truck flawlessly. Crafted from top-quality materials, it guarantees exceptional durability and optimal performance. The painted exterior eliminates the need for polishing and perfectly complements your truck’s style. Upgrade to this product and enhance your vehicle’s appearance and functionality.
- Aftermarket truck part.
- Fits models years 2007-2015.
- Friendly customer service.
- Painted Silver.
| SKU # | PBL-870HRP |
| Make | Peterbilt |
| Model | 388 / 389 |
| Year | 2007-2015 |
| OEM Part # | Â P54-6112-110R & P54-6166-110R |
| Aftermarket Part # | |
| New/Used | Non-OEM |
| Ship-Weight | Â 15 |
| Dimensions | Â Box dimensions 29" x 14" x 11 |
| Notes | Headlight Bucket Assembly Only, Painted Silver. |
