Value HD-Mack Granite CV713 LH Painted Headlight, SFA, 2MO534AM
This headlight assembly restores the look of your Mack Granite CV713 Set Forward Axle truck. This version is painted silver and has a traditional glass bulb. The turn signal is incorporated, making this light plug-and-play.
Big Truck Hoods provides a comprehensive selection of aftermarket truck parts. We maintain an inventory of over 100 hoods and an exceptional line of bumpers, grills, and headlights. Our shipping is prompt, utilizing either UPS or LTL freight.
- Drivers Side.
- OEM part number- 2MO534AM
- Painted silver (not chrome).
- Sealed beam design.
- Simple installation.
| Make | Mack |
| Model | CV713 |
| Year | 2007-Down |
| OEM Part # | 2MO534AM |
| Aftermarket # | Â |
| New/Used | New, non-OEM, |
| Ship-Weight | 15 lbs |
| Dimensions | 29.5" x 17" x 14" |
| Notes | It comes with bulbs included. Silver Painted Sealed Beam Headlights Driver Side |
This headlight assembly restores the look of your Mack Granite CV713 Set Forward Axle truck. This version is painted silver and has a traditional glass bulb. The turn signal is incorporated, making this light plug-and-play.
Big Truck Hoods provides a comprehensive selection of aftermarket truck parts. We maintain an inventory of over 100 hoods and an exceptional line of bumpers, grills, and headlights. Our shipping is prompt, utilizing either UPS or LTL freight.
- Drivers Side.
- OEM part number- 2MO534AM
- Painted silver (not chrome).
- Sealed beam design.
- Simple installation.
| Make | Mack |
| Model | CV713 |
| Year | 2007-Down |
| OEM Part # | 2MO534AM |
| Aftermarket # | Â |
| New/Used | New, non-OEM, |
| Ship-Weight | 15 lbs |
| Dimensions | 29.5" x 17" x 14" |
| Notes | It comes with bulbs included. Silver Painted Sealed Beam Headlights Driver Side |
Description
This headlight assembly restores the look of your Mack Granite CV713 Set Forward Axle truck. This version is painted silver and has a traditional glass bulb. The turn signal is incorporated, making this light plug-and-play.
Big Truck Hoods provides a comprehensive selection of aftermarket truck parts. We maintain an inventory of over 100 hoods and an exceptional line of bumpers, grills, and headlights. Our shipping is prompt, utilizing either UPS or LTL freight.
- Drivers Side.
- OEM part number- 2MO534AM
- Painted silver (not chrome).
- Sealed beam design.
- Simple installation.
| Make | Mack |
| Model | CV713 |
| Year | 2007-Down |
| OEM Part # | 2MO534AM |
| Aftermarket # | Â |
| New/Used | New, non-OEM, |
| Ship-Weight | 15 lbs |
| Dimensions | 29.5" x 17" x 14" |
| Notes | It comes with bulbs included. Silver Painted Sealed Beam Headlights Driver Side |
