Headlight Housing Bucket LH, Fits Peterbilt 388 / 389, P54-6112-110
This Peterbilt 388, 389 Headlight Housing Bucket LH is designed for a perfect fit for your Peterbilt 389 truck. Its high-quality construction guarantees long-lasting durability and its precise design ensures optimal functionality. Upgrade your truck's headlights with this reliable and efficient headlight housing bucket.
- Aftermarket truck part
- Fits models years 2007-2015
- Friendly customer service
PBL-870HL
| Make | Peterbilt |
| Model | 388, 389 |
| Year | 2007-2015 |
| OEM Part # | P54-6112-110 & P54-6166-110 |
| Aftermarket Part # | [Not provided] |
| New/Used | Non-OEM |
| Ship Weight | 20 lbs. |
| Dimensions | Box dimensions 21" x 10" x 11" |
| Notes | Headlight Bucket Assembly Only! |
This Peterbilt 388, 389 Headlight Housing Bucket LH is designed for a perfect fit for your Peterbilt 389 truck. Its high-quality construction guarantees long-lasting durability and its precise design ensures optimal functionality. Upgrade your truck's headlights with this reliable and efficient headlight housing bucket.
- Aftermarket truck part
- Fits models years 2007-2015
- Friendly customer service
PBL-870HL
| Make | Peterbilt |
| Model | 388, 389 |
| Year | 2007-2015 |
| OEM Part # | P54-6112-110 & P54-6166-110 |
| Aftermarket Part # | [Not provided] |
| New/Used | Non-OEM |
| Ship Weight | 20 lbs. |
| Dimensions | Box dimensions 21" x 10" x 11" |
| Notes | Headlight Bucket Assembly Only! |
Description
This Peterbilt 388, 389 Headlight Housing Bucket LH is designed for a perfect fit for your Peterbilt 389 truck. Its high-quality construction guarantees long-lasting durability and its precise design ensures optimal functionality. Upgrade your truck's headlights with this reliable and efficient headlight housing bucket.
- Aftermarket truck part
- Fits models years 2007-2015
- Friendly customer service
PBL-870HL
| Make | Peterbilt |
| Model | 388, 389 |
| Year | 2007-2015 |
| OEM Part # | P54-6112-110 & P54-6166-110 |
| Aftermarket Part # | [Not provided] |
| New/Used | Non-OEM |
| Ship Weight | 20 lbs. |
| Dimensions | Box dimensions 21" x 10" x 11" |
| Notes | Headlight Bucket Assembly Only! |
