Value HD-Mack Granite CV713 RH Chrome Headlight, SFA, 2MO533AM2
This passenger-side headlight assembly restores the look of your Mack Granite CV713 Set Forward Axle truck. This version is Chrome and has a traditional sealed glass bulb. The turn signal is incorporated, making this light plug-and-play.
Big Truck Hoods provides a comprehensive selection of aftermarket truck parts. We maintain an inventory of over 100 hoods, including an exceptional line of bumpers, grills, and headlights. Our shipping is prompt, utilizing either UPS or LTL freight.
- Passenger Side.
- OEM part number- 2MO533AM2
- Chrome
- Sealed beam design.
- Simple installation.
| Make | Mack |
| Model | CV713 |
| Year | 2007-Down |
| OEM Part # | 2MO533AM2 |
| Aftermarket # | Â |
| New/Used | New, non-OEM, |
| Ship-Weight | 15 lbs |
| Dimensions | 29.5" x 17" x 14" |
| Notes | It comes with bulbs included. Chrome Sealed Beam Headlights Driver Side |
This passenger-side headlight assembly restores the look of your Mack Granite CV713 Set Forward Axle truck. This version is Chrome and has a traditional sealed glass bulb. The turn signal is incorporated, making this light plug-and-play.
Big Truck Hoods provides a comprehensive selection of aftermarket truck parts. We maintain an inventory of over 100 hoods, including an exceptional line of bumpers, grills, and headlights. Our shipping is prompt, utilizing either UPS or LTL freight.
- Passenger Side.
- OEM part number- 2MO533AM2
- Chrome
- Sealed beam design.
- Simple installation.
| Make | Mack |
| Model | CV713 |
| Year | 2007-Down |
| OEM Part # | 2MO533AM2 |
| Aftermarket # | Â |
| New/Used | New, non-OEM, |
| Ship-Weight | 15 lbs |
| Dimensions | 29.5" x 17" x 14" |
| Notes | It comes with bulbs included. Chrome Sealed Beam Headlights Driver Side |
Description
This passenger-side headlight assembly restores the look of your Mack Granite CV713 Set Forward Axle truck. This version is Chrome and has a traditional sealed glass bulb. The turn signal is incorporated, making this light plug-and-play.
Big Truck Hoods provides a comprehensive selection of aftermarket truck parts. We maintain an inventory of over 100 hoods, including an exceptional line of bumpers, grills, and headlights. Our shipping is prompt, utilizing either UPS or LTL freight.
- Passenger Side.
- OEM part number- 2MO533AM2
- Chrome
- Sealed beam design.
- Simple installation.
| Make | Mack |
| Model | CV713 |
| Year | 2007-Down |
| OEM Part # | 2MO533AM2 |
| Aftermarket # | Â |
| New/Used | New, non-OEM, |
| Ship-Weight | 15 lbs |
| Dimensions | 29.5" x 17" x 14" |
| Notes | It comes with bulbs included. Chrome Sealed Beam Headlights Driver Side |
